Yeni Zelanda, Şubat 2016

Duyuru1

 

2011 kışında “İlkbahar, Yaz, Sonbahar Yaz” sloganıyla başlattığımız Güney Yarımküre seyrini 2016’nın Şubat ayında Yeni Zelanda’ya gerçekleştirme niyetindeyiz. Thailand’ın Phuket Adası, Bahamalar, Bora Bora ve Seyşeller bugüne kadar “kış”ladığımız bölgeler oldu.

2016’da hedef “Uzun Beyaz Bulutların Ülkesi”…

Güney Yarımküre’de bulunan Yeni Zelanda’ya ilk kez 1000 yıl önce Polinezyalı Maoriler yerleşmiştir.

Yeni Zelanda adı ise Hollandalı kartograflar tarafından, Hollanda’da bulunan Zealand adasına ithafen konulmuştur ve ülkenin yerlileri olan Maorilerin kendi dillerinde Aotearoa yani Uzun Beyaz Bulut Ülkesi olarak isimlendirilir. 1769-1779 yılları arasında ülkeyi 4 kez ziyaret eden İngiliz kâşif James Cook ise şimdiki ismi New Zealand’ı koymuştur.

Diğer organizasyonlarımızdan farklı olarak bu yıl tek gövdeli bir yelkenli kiraladık. Aslında bunun başlıca sebebi katılımcı sayımıza uygun kiralık katamaran bulamayışımızdır.

Tekne 4 kabin bir Bavaria 46’dır. Şahbaz’ı tanıyanlar yabancılık çekmeyecektir! Çıkış marinamız Bayswater Marina, Devonport, Auckland’dır. Seyir bölgelerimiz ise “Hauraki Körfezi” ile “Bay of Islands”dır.

Dalış yapmak isteyen Kaptanlarımızın brövelerini de yanlarında bulundurmalarını tavsiye ederiz.

Yeni Zelanda seyrimize katılmak isteyenlerin mail yolu ile irtibata geçmesini önemle rica ediyoruz.

Önceki seyirlerimizin tecrübeli katılımcılarının iyi bildiği üzere programlarımızda kara turu da bulunmaktadır. Genellikle ilk ekiple önce anakarayı, son ekiple de çevre bölgeleri dolaşıyoruz. Böylelikle sadece deniz seyrine değil, aynı zamanda turistik bir geziye de imza atmış oluyoruz.
Ayrıntılı bilgi almak için lütfen ncandan@ankarakaptan.com adresine mail atınız.

2017 Şubat’ında Rio’da görüşmek üzere…

 

Sailing The Waitemata

Sailing The Waitemata

Roberton Island

Roberton Island

Bay of Islands

Bay of Islands

Bay of Islands

Bay of Islands

Abel Tasman

Abel Tasman

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.