İzole Tatil

Yelkenli Tekne Tatili

İzole Tatil için en eğlenceli seçim: Yelkenli Tekne Tatili.. Ailenizle veya yakın arkadaş grubunuzla Fethiye ve Göcek Körfezleri’nde 1 hafta!

Pandemi sebebiyle yaşanan sıkıntılı günlerde, belki de, en güvenli tatil şekli “yelkenli tekne” veya “gulet” oldu.

Biz de, Ankara Kaptan olarak, 2020 yaz ve güz aylarında, karma grup eğitimlerimize ara vermemize rağmen, kapalı grup organizasyonlarımıza devam ettik ve ilk defa, taillerini teknede geçirmek isteyen misafirlere kapılarımızı açtık.

Yelkenli Tekne Tatili, tabi ki “gulet tatili”nden farklıdır. Guletlerde kaptanın dışında ahçı ve çımacı da bulunur. Misafirler hiçbir şeye karışmazlar, her şey onlara sunulur. Geniş kamaralarda, geniş güvertelerde vakitlerini geçirebilir, yemekleriniz önünüze getirilebilir. Oysa bizim teknelerde, kaptana yardımcı olmak gerekir. Yemekler ya teknede misafirler tarafından yapılır, ya da araba yolu olmayan koy restoranlarından temin edilir -tekneye servis imkanı mevcuttur, dileyenler ise restoranlarda yiyebilirler. Kaptan hizmet etmez; misafirlere Göcek ve Fethiye’nin en güzel koylarında yelken yaptırır. Bağları öğretir, bağlanırken veya ayrılırken yapılması gerekenleri gösterir. Aslında kısa bir eğitim verir. Bir aşama sonrası gerekli eğitimler ve sonrası ise kiraladığınız teknede ailenizle baş başa tatildir!

Herkese uygun olmadığı için misafirlerin seçim yaparken çok dikkat etmeleri gerekir. Daha geniş bir ortamda, hiç bir şeye karışmadan hizmet almak ve koydan koya gezip, denize girmek istiyorlarsa doğru seçim gulet olmalıdır. Ancak ufak ufak yelkene başlamak, daha kısıtlı imkanlarla denize daha yakın olmak, motor sesi yerine rüzgarın ve dalganın seslerini dinlemek isteyenler için seçim, yelkenli tekne olmalıdır.

Biz de Ankara Kaptan / Ancyra Sailing olarak, 2021 yazında yelkenle tanışmak isteyen misafirlerimize, kendi kaptanlarımızın refakatinde hizmet vermeye, tatillerini en şekilde geçirmelerine yardımcı olmaya çalışacağız.

38, 40, 44, 50 ft boylarındaki, 3 ve 4 kabin seçenekli Bavaria, Beneteau ve Jeanneau marka teknelerimizle tanışmak isterseniz http://www.ancyrasailing.com sitesini ziyaret edebilir, ya da bizlerle temasa geçebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için:

Ankara Kaptan / Ancyra Sailing
İzmir 2 Cad, No.55/18, Kızılay
(0533) 474 0303 / (0532) 214 1604
info@ankarakaptan.com / info@ancyrasailing.com

http://www.ancyrasailing.com / http://www.ankarakaptan.com

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Göcek’te Yelkenli Tekne Tatili
Ilona’da Misafirlerimiz

Kaptanlar Seyirde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.