İstanbul’da 2. Dönem Seminerimiz

İstanbul’da 2. Dönem Seminerimiz Mayıs Başında

2. Dönem ADB&KMT Seminerimiz 2 Mayıs’ta Şişli’de!
(Sırf Teori)

Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Semineri
ADB & KMT

1 Haftada KAPTANLIK BELGESi;
2. Dönem; 2-8 Mayıs’ta Şişli’de

2-3-4-5-6-8 Mayıs’ta İstanbul’da 20:00-23:00 saatleri arası teori

Ayrıntılı bilgi için lütfen irtibata geçiniz:
GSM: (532) 212-1578
e-mail: info@istanbulkaptan.com

 

İstanbul’da 2. Dönem Seminerimiz 31 Mart’ta Fethiye/Göcek’te

İstanbul için Gala Yemeğimiz, Taşyaka Koyu

4 Tekne ile Teori&Pratik bir arada ADB&KMT Seminerimizi İstanbul ekiplerimizle tamamladık…

 

Amatör Denizcilik, kendi kayığınızla balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışlarına katılabilmekten, dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsar. Bu seminerlerin amacı, denizi seven, denizin üstünde yaşamak isteyen kişilere gerekli bilgi, beceri ve belgeleri kazandırarak onları “amatör denizci” yapmaktır.

Teorik eğitimi tamamlayan katılımcılar, Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavlara girerek “Amatör Denizci Belgesi” (ADB) ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik Belgesi” alabilecektir. Bu iki belge, tüm dünya sularında 24 metreye kadar bir tekneyi kullanmak için yeterlidir. Her haftasonu düzenlediğimiz uygulamalar ile teorinin “yerine oturmasını” sağlamaya çalışacağız. Bu uygulamalarda, 36 ft.-44 ft arası (12m.-14m.) yelkenli teknelerde seyir yapmayı ve teknede konaklayarak deniz yaşamını tadabileceksiniz. Bu eğitim gezilerine ailelerinizle birlikte katılabileceğiniz gibi, belge sahibi olan ancak uygulama yapamamış kişiler ile teori derslerini daha sonra almak isteyenler de katılabilir.

Ulaştırma Bakanlığı’nın düzenlediği her iki sınava başvuru formaliteleri konusunda katılımcılara yardımcı olacağız. Ancak, bu seminerlerin, sınavların ve belgelerin birer araç olduğunu, asıl olanın denizciliği ve yelkenciliği öğrenmek olduğunu unutmayınız.

Herkesi denizci olmaya çağırıyoruz, sizi, eşinizi, çocuklarınızı, anne ve babalarınızı, arkadaşlarınızı, ortaklarınızı, 14 yaşından büyük herkesi…

 

Sosyal Medya Hesaplarımız:

https://www.facebook.com/AnkaraKaptan/

https://www.instagram.com/ankarakaptan/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.