İstanbul Seminerlerimiz Başlıyor

İstanbul Seminerlerimiz Başlıyor

İstanbul’da Teori & Pratik Derslerimiz Mart’ta Başlıyor

1. Dönem ADB&KMT Seminerimiz 11 Mart’ta Fethiye/Göcek’te başlıyor!
(Teori&Pratik Bir Arada)

Ankara Deniz Kulübü
Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Semineri
ADB & KMT

1 Haftada KAPTANLIK BELGESi

Mart 2017, 1. Dönem

11-17 Mart

11-12-13 Mart Fethiye/Göcek’te teknede pratik;
14-15-16-17 Mart İstanbul’da 19:00-22:30 saatleri arası teori

Ayrıntılı bilgi için lütfen irtibata geçiniz:

Tel: (0212) 243-3203
GSM: (532) 065-9846 / (532) 212-1578
e-mail: info@istanbulkaptan.com

 

 

Amatör Denizcilik, kendi kayığınızla balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışlarına katılabilmekten, dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsar. Bu seminerlerin amacı, denizi seven, denizin üstünde yaşamak isteyen kişilere gerekli bilgi, beceri ve belgeleri kazandırarak onları “amatör denizci” yapmaktır.

Teorik eğitimi tamamlayan katılımcılar, Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavlara girerek “Amatör Denizci Belgesi” (ADB) ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik Belgesi” alabilecektir. Bu iki belge, tüm dünya sularında 24 metreye kadar bir tekneyi kullanmak için yeterlidir. Her haftasonu düzenlediğimiz uygulamalar ile teorinin “yerine oturmasını” sağlamaya çalışacağız. Bu uygulamalarda, 36 ft.-44 ft arası (12m.-14m.) yelkenli teknelerde seyir yapmayı ve teknede konaklayarak deniz yaşamını tadabileceksiniz. Bu eğitim gezilerine ailelerinizle birlikte katılabileceğiniz gibi, belge sahibi olan ancak uygulama yapamamış kişiler ile teori derslerini daha sonra almak isteyenler de katılabilir.

Ulaştırma Bakanlığı’nın düzenlediği her iki sınava başvuru formaliteleri konusunda katılımcılara yardımcı olacağız. Ancak, bu seminerlerin, sınavların ve belgelerin birer araç olduğunu, asıl olanın denizciliği ve yelkenciliği öğrenmek olduğunu unutmayınız.

Herkesi denizci olmaya çağırıyoruz, sizi, eşinizi, çocuklarınızı, anne ve babalarınızı, arkadaşlarınızı, ortaklarınızı, 14 yaşından büyük herkesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.