Haftasonu Dersleri Ankara

Haftasonu Dersleri Ankara

Ankara Deniz Kulübü
Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Semineri
ADB & KMT

KAPTANLIK BELGESi
Şubat 2017

59. Dönem, Cuma-Cumartesi-Pazar dersleri

17-18-19 ve 24-25-26 Şubat’ta Ankara’da teori dersleri

Yılda bir kere gerçekleştirdiğimiz haftasonu derslerimiz, iki hafta süreyle Cuma akşamları, Cumartesi ve Pazar gündüzleri şeklinde yapılacaktır. Ders saatleri Cuma akşamları 19:00 – 22:00 arasında; cumartesi ve pazar günlerinin ki ise katılımcılarla birlikte tespit edilecektir. Seminerimiz Dernek merkezimizde yapılacaktır.

Ankara Deniz Kulübü
İzmir 2 Cad, No.55/18, Kızılay                                                                                                                                     info@ankarakaptan.com
Tel: (0312) 418-6581 Cep: (0533) 474-0303 / (0532) 214-1604

 

img_1883

Haftasonu Dersleri Ankara, Kaptanlık belgesi için ADB ve KMT Semineri

 

Amatör Denizcilik, kendi kayığınızla balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışlarına katılabilmekten, dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsar. Bu seminerlerin amacı, denizi seven, denizin üstünde yaşamak isteyen kişilere gerekli bilgi, beceri ve belgeleri kazandırarak onları “amatör denizci” yapmaktır.

Teorik eğitimi tamamlayan katılımcılar, Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavlara girerek “Amatör Denizci Belgesi” (ADB) ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik Belgesi” alabilecektir. Bu iki belge, tüm dünya sularında 24 metreye kadar bir tekneyi kullanmak için yeterlidir. Her haftasonu düzenlediğimiz uygulamalar ile teorinin “yerine oturmasını” sağlamaya çalışacağız. Bu uygulamalarda, 36 ft.-44 ft arası (12m.-14m.) yelkenli teknelerde seyir yapmayı ve teknede konaklayarak deniz yaşamını tadabileceksiniz. Bu eğitim gezilerine ailelerinizle birlikte katılabileceğiniz gibi, belge sahibi olan ancak uygulama yapamamış kişiler ile teori derslerini daha sonra almak isteyenler de katılabilir.

Ulaştırma Bakanlığı’nın düzenlediği her iki sınava başvuru formaliteleri konusunda katılımcılara yardımcı olacağız. Ancak, bu seminerlerin, sınavların ve belgelerin birer araç olduğunu, asıl olanın denizciliği ve yelkenciliği öğrenmek olduğunu unutmayınız.

Herkesi denizci olmaya çağırıyoruz, sizi, eşinizi, çocuklarınızı, anne ve babalarınızı, arkadaşlarınızı, ortaklarınızı, 14 yaşından büyük herkesi…

2 yorum “Haftasonu Dersleri Ankara

  1. TACETTİN ENGİN KAVAKLI -

    iki haftalık toplam ders ücretlerini ve sınav ücretlerini öğrenebilirmiyim?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.