Haftalık Seyirlerimiz Yıl Boyu Devam Ediyor

Dünya Denizleri İkiye Ayrılır: Göcek ve Diğerleri

Haftalık seyirlerimiz yıl boyu devam ediyor. Teorinin yerine oturması amacıyla, yelkenli teknelerimiz ile bahar ve kış aylarında haftasonu, yıl boyu ise haftalık uygulama seyirleri düzenliyoruz. Teknelerimiz Fethiye’de bağlı olduğundan haftasonu seyirlerimizi Fethiye ve Göcek Körfezleri’nde gerçekleştirirken, haftalık seyirlerimizde Finike-Bodrum arasında kalan bölgelere de yelken açmaktayız. Talep olduğu takdirde Yunan Adaları da seyir bölgelerimiz içinde kalmaktadır.

Belirli bir düzeye gelen Kaptanlarımızla Malta, Kıbrıs, Mısır, Atina, Girit gibi uzak seferler de düzenlemekteyiz. Genelde çok yağışlı dönem olan Ocak-Şubat aylarında ise Güney Yarım Küre ülkelerinden katamaran kiralayarak haftalık uygulama seyirlerimize devam etmekteyiz.

Amatör Denizcilik, kendi kayığınızla balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışlarına katılabilmekten, dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsar. Bu seminerlerin amacı, denizi seven, denizin üstünde yaşamak isteyen kişilere gerekli bilgi, beceri ve belgeleri kazandırarak onları “amatör denizci” yapmaktır.Teorik eğitimi tamamlayan katılımcılar, Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavlara girerek “Amatör Denizci Belgesi” (ADB) ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik Belgesi” alabilecektir. Bu iki belge, tüm dünya sularında 24 metreye kadar bir tekneyi kullanmak için yeterlidir.

Haftasonu Seyirlerimiz ise Bahar Aylarında…

Her haftasonu düzenlediğimiz uygulamalar ile teorinin “yerine oturmasını” sağlamaya çalışacağız. Bu uygulamalarda, 38 ft.-46 ft arası (11m.-14m.) yelkenli teknelerde seyir yapmayı ve teknede konaklayarak deniz yaşamını tadabileceksiniz. Bu eğitim gezilerine ailelerinizle birlikte katılabileceğiniz gibi, belge sahibi olan ancak uygulama yapamamış kişiler ile teori derslerini daha sonra almak isteyenler de katılabilir. Bu seminerlerin, sınavların ve belgelerin birer araç olduğunu, asıl olanın denizciliği ve yelkenciliği öğrenmek olduğunu unutmayınız.Herkesi denizci olmaya çağırıyoruz, sizi, eşinizi, çocuklarınızı, anne ve babalarınızı, arkadaşlarınızı, ortaklarınızı, 14 yaşından büyük herkesi…

Ayrıntılı bilgi için lütfen irtibata geçiniz:

Ankara Kaptan
İzmir 2 Cad, No.55/18, Kızılay
(0533) 474 0303 / (0532) 214 1604
info@ankarakaptan.com

Haftalık Seyirlerimiz Yıl Boyu Devam Ediyor

Haftalık Seyirlerimiz Yıl Boyu Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.