Ankara / İstanbul / İzmir / Bursa’da Kaptanlık, ADB&KMT Belgesi

Çizeceğiniz Yeni Rotada Bir Adım Önde

Ankara / İstanbul / İzmir / Bursa’da Kaptanlık

Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı ADB ve KMT belgelerine hazırlık seminerlerimiz ile katılımcılarımız hayatlarında yeni bir rota çizmiş oluyorlar. Amacımız sadece bu iki belge sınavı kazanmalarını sağlamak değil, bu hobiyi en şekilde öğretebilmek.

 

Ankara Deniz Kulübümüz iki ayrı şekilde seminer düzenlemektedir: Hava şartları elverdiği sürece, Ekim’den Haziran’a kadar, her ay en az 1 kere deniz ve kara eğitimini birarada verdiğimiz ‘’Teori+Pratik Birarada, Cuma’dan Cuma’ya ADB’’ programı ile havanın müsait olmadığı zamanlarda ”şehirde” düzenleyeceğimiz klasik teori düzenimiz – 12 günlük program.

1. Teori&Pratik Birarada ADB&KMT:

Fethiye/Göcek’te başlar ve 3 gün denizde sürer. Hemen akabinde Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe akşamları ”şehirde” teori dersleri yapılır. Dolayısıyla hem tekneyi yerinde tanır, hem de yelken yapabilirsiniz. Teori derslerinin akabinde de Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınava girerek, kazandığınız takdirde belge sahibi olabilirsiniz.

2. Önce teori ADB&KMT, canım isterse pratik:

Bu programımız sadece ”şehirde” teori üzerine kuruluyor. Ankara Deniz Kulübümüz, 2 hafta süren bu Amatör Denizcilik Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Seminerlerini Ekim ve Mayıs ayları arasında düzenlemekte; Mayıs-Ekim ayları arasında ise denizde uygulama eğitimlerini vermektedir.

2 ila 3 hafta süreyle sadece pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe akşamlarınızı ayırarak bu kursu bitiriyor ve akabinde Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınava giriyorsunuz. Dersler Pazartesi’den Perşembeye her gün akşam 19:00 – 22:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Çok sık olmasa da zaman zaman haftasonu seminerlerimiz de açılmaktadır.

 

Amatör Denizcilik

Amatör Denizcilik, kendi kayığınızla balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışlarına katılabilmekten, dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsar. Bu seminerlerin amacı, denizi seven, denizin üstünde yaşamak isteyen kişilere gerekli bilgi, beceri ve belgeleri kazandırarak onları “amatör denizci” yapmaktır.Teorik eğitimi tamamlayan katılımcılar, Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavlara girerek “Amatör Denizci Belgesi” (ADB) ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik Belgesi” alabilecektir. Bu iki belge, tüm dünya sularında 24 metreye kadar bir tekneyi kullanmak için yeterlidir.

 

Her haftasonu düzenlediğimiz uygulamalar ile teorinin “yerine oturmasını” sağlamaya çalışacağız. Bu uygulamalarda, 36 ft.-44 ft arası (12m.-14m.) yelkenli teknelerde seyir yapmayı ve teknede konaklayarak deniz yaşamını tadabileceksiniz. Bu eğitim gezilerine ailelerinizle birlikte katılabileceğiniz gibi, belge sahibi olan ancak uygulama yapamamış kişiler ile teori derslerini daha sonra almak isteyenler de katılabilir.Ulaştırma Bakanlığı’nın düzenlediği her iki sınava başvuru formaliteleri konusunda katılımcılara yardımcı olacağız. Ancak, bu seminerlerin, sınavların ve belgelerin birer araç olduğunu, asıl olanın denizciliği ve yelkenciliği öğrenmek olduğunu unutmayınız.Herkesi denizci olmaya çağırıyoruz, sizi, eşinizi, çocuklarınızı, anne ve babalarınızı, arkadaşlarınızı, ortaklarınızı, 14 yaşından büyük herkesi…

 

Ayrıntılı bilgi için lütfen irtibata geçiniz:

Ankara Deniz Kulübü / Ankara Kaptan
İzmir 2 Cad, No.55/18, Kızılay
Tel: (0312) 418 6581, Cep: (0533) 474 0303 / (0532) 214 1604
info@ankarakaptan.com

İstanbul Kaptan
Cep: (0532) 065 9846 / (0532) 212 1578
info@istanbulkaptan.com

İzmir Kaptan
Tel: (0533) 226 52 14
info@ankarakaptan.com

Bursa Kaptan
Tel: (0532) 471 38 00
info@ankarakaptan.com

 

Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Belgelerine Hazırlık Seminerleri

Ankara / İstanbul / İzmir / Bursa’da Kaptanlık, ADB&KMT Belgesi Seminerleri

 

Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Belgelerine Hazırlık Seminerleri

Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Belgelerine Hazırlık Seminerleri

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.