ADB&KMT Seminerlerimiz Başlıyor!

ADB&KMT Seminerlerimiz Başlıyor!

Yeni dönem Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz, ADB&KMT seminerlerimiz – kaptanlık kurslarımız -, 30 Eylül’de başlayacaktır. Haziran ayına kadar her ay yeniden açılacaktır.

 

Ankara Deniz Kulübü
Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Semineri
ADB & KMT

1 Haftada KAPTANLIK BELGESi
YENİ DÖNEM

Ekim 2016, 54. Dönem

30 Eylül – 07 Ekim

30 Eylül 1-2 Ekim Fethiye/Göcek’te teknede pratik;
4-5-6-7 Ekim Ankara’da 19:00-22:30 saatleri arası teori

 

Ayrıntılı bilgi için lütfen irtibata geçiniz:

Ankara Deniz Kulübü
İzmir 2 Cad, No.55/18, Kızılay
Tel: (0312) 418-6581, Cep: (0533) 474-0303 / (0532) 214-1604
ncandan@ankarakaptan.com

 

 

ADB&KMT

Amatör Denizci Belgesi

 

Amatör Denizcilik, kendi kayığınızla balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışlarına katılabilmekten, dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsar. Bu seminerlerin amacı, denizi seven, denizin üstünde yaşamak isteyen kişilere gerekli bilgi, beceri ve belgeleri kazandırarak onları “amatör denizci” yapmaktır.

Teorik eğitimi tamamlayan katılımcılar, Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavlara girerek “Amatör Denizci Belgesi” (ADB) ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik Belgesi” alabilecektir. Bu iki belge, tüm dünya sularında 24 metreye kadar bir tekneyi kullanmak için yeterlidir. Her haftasonu düzenlediğimiz uygulamalar ile teorinin “yerine oturmasını” sağlamaya çalışacağız. Bu uygulamalarda, 36 ft.-44 ft arası (12m.-14m.) yelkenli teknelerde seyir yapmayı ve teknede konaklayarak deniz yaşamını tadabileceksiniz. Bu eğitim gezilerine ailelerinizle birlikte katılabileceğiniz gibi, belge sahibi olan ancak uygulama yapamamış kişiler ile teori derslerini daha sonra almak isteyenler de katılabilir.

Ulaştırma Bakanlığı’nın düzenlediği her iki sınava başvuru formaliteleri konusunda katılımcılara yardımcı olacağız. Ancak, bu seminerlerin, sınavların ve belgelerin birer araç olduğunu, asıl olanın denizciliği ve yelkenciliği öğrenmek olduğunu unutmayınız.

Herkesi denizci olmaya çağırıyoruz, sizi, eşinizi, çocuklarınızı, anne ve babalarınızı, arkadaşlarınızı, ortaklarınızı, 14 yaşından büyük herkesi…

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.