Ankara ADB&KMT Semineri, 2020’de Yeniden…

Ankara ADB&KMT Semineri

(1 Hafta Süreyle)

Ayrıntılı bilgi için lütfen irtibata geçiniz:

AnkaraKaptan
İzmir 2 Cad, No.55/18, Kızılay
(0533) 474-0303 / (0532) 214-1604
info@ankarakaptan.com

Amatör Denizcilik, kendi kayığınızla balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışlarına katılabilmekten, dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsar. Bu seminerlerin amacı, denizi seven, denizin üstünde yaşamak isteyen kişilere gerekli bilgi, beceri ve belgeleri kazandırarak onları “amatör denizci” yapmaktır.

Teorik eğitimi tamamlayan katılımcılar, Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavlara girerek “Amatör Denizci Belgesi” (ADB) ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik Belgesi” alabilecektir. Bu iki belge, tüm dünya sularında 24 metreye kadar bir tekneyi kullanmak için yeterlidir. Her haftasonu düzenlediğimiz uygulamalar ile teorinin “yerine oturmasını” sağlamaya çalışacağız. Bu uygulamalarda, 36 ft.-44 ft arası (12m.-14m.) yelkenli teknelerde seyir yapmayı ve teknede konaklayarak deniz yaşamını tadabileceksiniz. Bu eğitim gezilerine ailelerinizle birlikte katılabileceğiniz gibi, belge sahibi olan ancak uygulama yapamamış kişiler ile teori derslerini daha sonra almak isteyenler de katılabilir.
Ulaştırma Bakanlığı’nın düzenlediği her iki sınava başvuru formaliteleri konusunda katılımcılara yardımcı olacağız. Ancak, bu seminerlerin, sınavların ve belgelerin birer araç olduğunu, asıl olanın denizciliği ve yelkenciliği öğrenmek olduğunu unutmayınız.
Herkesi denizci olmaya çağırıyoruz, sizi, eşinizi, çocuklarınızı, anne ve babalarınızı, arkadaşlarınızı, ortaklarınızı, 14 yaşından büyük herkesi..

Biz de denizden uzak Anadolu çocuklarıydık. Kendi işi gücü olan, denizi yazdan yaza gören insanlardık. Ta ki yelkenle tanışana, denizin çağrısını duyana dek…

Başkent Üniversitesi İşbirliği ile ADB&KMT Seminerleri

Sosyal Medya Hesaplarımız:

https://www.facebook.com/AnkaraKaptan/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.